Slovak SQL Server & BI


 Main Partner      
   
   

 Welcome to the Slovak SQL Server & BI User Group

Next Meeting

Thursday,

October

24

Transaction Levels in SQL Server

  • In-Person @ Twin City B Bratislava, Bratislava, Slovakia (map)
  • 18:00 - 20:00 Central Europe Daylight Time
  • Language: N/A

Priatelia, pozývame Vás na ďalšiu prednášku našej UG, tento mesiac nám Erik vysvetlí transakčný mechanizmus používaný v SQL Serveri.

Featured Presentation:

Transaction Levels in SQL Server

Erik Dóša, MS SQL Developer Softec SK

Prednáška bude venovaná transakciám v SQL Serveri. Vysvetlíme si transakčný mechanizmus, optimistický a pesimistický prístup. Povieme si, aké výhody a nevýhody prináša Read Commited, Uncommited, Serializable alebo Repeatable Read level. Čo to znamená z pohľadu konkurenčnosti používateľov, kvôli rôznym typom zamykania. Z pohľadu SQL Developera sa pozrieme na fenomény ako Dirty Reads, Repeatable Reads, Lost Update alebo Phantom Reads. Posledná časť prednášky bude zameraná na špeciálny typ transakčného levelu, a to Snapshot, na ktorý sa pozrieme tentokrát z pohľadu Performance Tunera.

About Erik :
Erik aktuálne pracuje ako SQL Developer v slovenskej IT spoločnosti. Má skúsenosti ako ETL vývojár dátových skladov, hlavne v poisťovacom segmente, s použitím nástrojov SSIS, SSRS a SSAS. Jeho záľubou je performance tuning, indexovanie, query troubleshooting a získavanie nových vedomostí ohľadom spracovania dát v SQL serveri.

Supplementary Materials

The following event attachments are available to you:

Back to Top
cage-aids
cage-aids
cage-aids
cage-aids